Saç Bakımı Nasıl Yapılır

saç bakımı nasıl yapılır riva kuafor yasamkent ankara

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı nasıl yapılır? sorusuna verilecek onlarca cevap var aslında, fakat önemli olan kuaförünüzün sizin saçınız için önereceği bakım sırları dır. Saçlar özellikle kadınların vücutlarında en dikkat ettiği yerlerdendir. Birçok kadın saçlarına gereken önemi gösterdiğini düşünür ama aslında tek yaptığı saçları günden güne yıpratmaktan ve matlaştırmak tan başka bir şey değildir. Gün içerisinde yoğun egzoz dumanı, şehir kirliliği, yoğun kimyasal kullanımı veya sık sık saç boyamak vb, gibi durumlar saçların eski canlılığının kaybolmasına yol açar. Saçınızı siz her ne kadar yıkasanız veya krem de kullansanız bunlar saçların gerçek saç bakımını yapmaktan çok uzak olur.

Saçın bakımı, saçlarınızı tanımakla başlar. Saçların hem ölü hem de canlı hücrelerden oluştuğunu kabul etmelisiniz. Saç bakımındaki amaç ölü hücrelerin uzaklaştırılması, canlı hücrelerin de yaşam kalitelerinin artırılmasıdır. Canlı hücreleri tıpkı yaşayan bir beden gibi düşünün, bu hücrelerin mutlaka doğru beslenmeye ve bakıma ihtiyacı vardır. Saçlarınızı sizden daha iyi tanıyabilecek bir kişi varsa, o da güvenilir ve işinde uzman bir kuafördür. Saç bakımında öncelik her daim düzenli gittiğiniz kuaför de olmak zorundadır.

Saç bakımı aslında dıştan yapılan bakım değildir. Yani saçlarınızı parlak göstererek saçlarınıza bakım yapmış olmazsınız. Dediğimiz gibi saçlar canlıdır. Saçların beslenmeye ihtiyacı vardır. Nasıl ki, siz vitaminsiz ve mineralsiz kaldığınızda birçok sağlık sorunuyla karşı karşıya kalırsanız, saçlarınız da vitaminsizlik ve mineral sizlik nedeniyle aynı akıbete uğrar. Canlı saç kökleri için vitamin ve mineral takviyesi hem dıştan hem de içten yapılır. Doğal ürünlerle saç diplerine yapılan uygulamaların dışında, mutlaka beslenmeye de dikkat edilmesi gerekir.

 

Doğal Saç bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal saç bakım yöntemlerine bakalım. Çoğu kuaförün de tavsiye ettiği Riva kuaförün de size tavsiye ettiklerine bakmak isterseniz birde şu sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Kuaförlerin önerdiği bu yöntemler, kadınların kuaförler dışında kendilerinin de saçlarına doğru şekilde bakım yapabilmesi sıklıkla öneri lirler. Doğal saç bakım yöntemi özellikle zeytinyağı çoğu saç bakım kürlerinin içerisinde yer alır. Tamamen doğal olan zeytinyağı sayesinde saçlar içten dışa beslenirken, aynı zamanda saçların doğal nem dengesine de kavuşması sağlanır.

 

Kuru Saçlarda Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kırılmış ve yıpranmış saçlara sahip kişilerin mutlaka saç bakımında zeytinyağı tercihi yapması gerekir.Fakat bu bakımı saçınız eğer kuru ise yapmakta fayda vardır. Yağlı saçlı deriye sahipseniz ve saçınız kuru ise zeytinyağının yalnızca saç teline yapılması önerilir. Uzmanların saç bakımı için uygun gördüğü en doğal yağlardan biri zeytinyağıdır. Yine badem yağı da bu sınıfa konulabilir. Badem yağının içeriğindeki E vitamini saç hücrelerinin gelişmesini teşvik edicidir.

 

Yağlı Saçlarda Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Ürünler ile saç bakımı nasıl yapılıra ek olarak yağlı saçlara sahip olanlarda bu durum nasıl? Evet, her şekilde yağlı saçların bakımı daha güç bir iştir. Hatta çoğu zaman sinir bozucudur da. Duştan çıkalı henüz birkaç saat olmuşken saçlarının yağlandığını gören biri, durumdan pek hoşnut olmayabilir. Yine de saçları sık sık yıkamak önemlidir. Bilinenin aksine saçları taramak ya da duştan sonra saçları fön makinesiyle kurutmak yağlanmaya sebep olur. Saçların çok fazla taranmaması ve fön le kurutulmaması tavsiye edilir. Yağlı saçlar için güzellik salonlarında, deneyimlerle geliştirilmiş ve çok iyi sonuçlar alınmış maskeler vardır. Bu tip maskeler düzenli yaptırdığında saçlardaki yağlanmaları büyük oranda azaltır. Yağlı saçlar için en önemli saç maskesi kil maskesi olarak görülür.

 

Boyalı Saçlarda Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyalı saçlara gelelim. İşte en çok dikkat edilmesi gereken ve mutlaka bakım yapılması gereken saçlar boyalı saçlardır. Boyalı saçlara sahip kişilerin saçlarına 2 kat daha fazla özen göstermesi çok önemlidir. Saç boyalarının kimyasal olduğu unutulmamalıdır. Saçların evde boyanması yerine, güzellik merkezlerinde uzman kişilerce boyanması saç sağlığı için önemlidir. Çünkü burada uygulanan boyama işlemleri sonrasında saça gereken bakımlar yapılır ve saçın nem dengesinin korunması için bazı işlemler uygulanır. Çünkü boyalı saçların neme çok ihtiyacı vardır. Saçlar güzellik merkezinde veya kuaförlerde boyandıktan ve gerekli saç bakımları yapıldıktan sonra evde düzenli olarak avokado, badem yağı ve E vitamini yağını eşit şekilde karıştırarak saç bakımını yapılabilir.

 

 

Saç Bakımı İle İlgili Tüm Merak Ettiklerinizi Riva Kuaför Olarak Cevaplamaktan Memnuniyet Duyarız

 

İletişim İçin

2 + 5 =

Bir önceki yazımız olan Güzellik sırları başlıklı makalemizde cild bakımı, Güzellik ve güzellik sırları hakkında bilgiler verilmektedir.