Saç Bakım Sırları

Kuaför Riva dan Önemli Saç Bakım Sırları

Saç bakım sırları, özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Bizde Riva Kuaför olarak bu konuyu biraz açmak istedik. Sönük, kırılgan, mat görünümlü saçlarla dolaşmayı kimse istemez. Evde saç bakım biraz zahmetli bir iş olduğu için, işinde uzman ve sizi iyi tanıyan bir kuaföre güvenmekten başka çare yoktur. Ama her kuaförün aynı olmadığını da bilmek gerekiyor. Kuaförünüzün kullandığı saç bakım ürünleri ve bu kullandığı bakım ürünlerin tüm özellikleri ve kullanım aşamaları da dahil olmak üzere saç bakım ürünlerini doğru şekilde doğru orantıda tecrübeli kullanmak zorunda. Sizde biliyorsunuz ki her bakım ürününün içerdiği fermantasyonlar farklıdır ve bu sebepten ötürü kullanım şekilleri de önemlidir. Her kuaförün kendine göre bazı sırları ve saç bakımında önemli önerileri vardır. Biz Riva kuaförden sizlere saç bakımıyla ilgili bazı önemli uyarılar.

Kuaförünüz den Saç Bakım Sırları

  • Riva kuaför kurucularından Yılmaz Ongun‘a göre saç bakım ürünlerinin buzdolabında tutulması, bu ürünlerin içeriklerindeki etken maddelerin her daim taze olmasını sağlıyor. Saç kremlerini banyoda veya bir başka yerde tutmak yerine artık buzdolabında saklasanız iyi edersiniz. Yine Yılmaz Ongun uçuşan saçlar için de bir öneride bulunuyor. Kaş fırçasıyla artık uçuşan saçlardan kurtulabilirsiniz. Toplanan saçlarda kaş fırçasının üzerine (normal bir saç fırçası da olabilir) biraz sprey sıkarak saç çizgilerindeki ya da kulak üzerindeki uçuşan, inatçı saçları fırçalayabilirsiniz.
  • Riva Kuaför’ün kurucularından saç stilisti Eyüp Atakul kuru saçlar için badem yağını öneriyor. Organik badem yağı sayesinde yıpranmış ve kuru saçları tamir etmek, eski haline kavuşturmak mümkün. Badem yağını saçın kuru bölgesine iyice yedirdikten sonra 30 -45 dakika kadar bekletmek ve daha sonra iyice yıkamak ve durulamak gerekiyor.
  • İçme suyuyla gelen mucize. Riva Kuaför Çalışanlarına göre duş aldıktan sonra saçları bir kere de içme suyuyla durulamak saçların daha parlak görünmesini sağlıyor. Çünkü içme suyu dışındaki sularda bulunan klor ve kireç, saçlarda bir süre sonra matlaşmasına neden oluyor.Hazır Suların Ph dengesi, Çeme suyuna göre daha yumuşaktır.
  • Kendisi bir renk uzmanı olan Riva Kuaförün kurucularından Eyüp ATAKUL, bebeklerin saç renginin daha parlak olması ve yaş ilerledikçe saç renginin matlaşması üzerine çalışmalarda bulunmuş. Bu durumun en iyi çözümü doğru saç rengini kullanmaktır. Birçok kadın yanlış saç rengi seçimi yüzünden kendini olduğundan yaşlı gösteriyor ve saçları giderek matlaşıyor. En iyi saç rengi seçimini uzman bir kuaför tarafından belirlenmelidir. Kuaförlerin doğru saç rengi için yüz tipi, doğal saç rengi, ten rengi gibi birçok kriteri vardır.
  • Ünlü kuaför Eyüp Atakul, Kıvırcık saçlar için Brazlian Therapy tavsiye ediyor. Bu yöntem sayesinde boyalı ve yıpranmış saçlara bakım yapılırken, aynı zamanda saçların düz olması sağlanıyor. Yani dalgalı saçlarından sıkılanlar da kullanabilir. Fön derdine son. Ama Brazilian Threrapy’nin asıl amacının saçların iyileştirilmesi olduğunu da unutmayın.
  • Riva Kuaföre göre kadınların ince dişli tarak kullanma alışkanlıkları yok. Kuaförünüz, ince dişli tarağın özellikle duşta kullanılan saç ürünleri sırasında kullanılması gerektiğini söylüyor. Çünkü bu tarakların kullanılması saç bakım ürünlerinin tüm saça iyice yayılmasını ve yedirilmesini sağlıyor. Ayrıca bu İşlem Kütikül yani saçın en dış tabakasını da kapatmaya ve bu sayede saçın daha az yıpranmasına ve daha çok parlak olmasına yardımcı olacaktır.
  • Riva kuaför’ün çok önemli bir saç bakım sırrı ise banyoda saç yıkandıktan sonra saçların uçlarına uygulanacak saç bakım kremi sırasında saçınızdaki suyu olabildiğince süzmeniz. Nedeni su ve krem birleşmesi kremin içerisindeki asit dengesini bozarak saçınıza zarar vermektedir. Kuaförünüzün önerisi duştan sonra kalıcı saç bakımı kullanmanız, Yada duş sırasında uygulanan saç kremi sırasında saçınızın su seviyesini çok düşük tutun. Artı olarak soğuk su hüreleri yenileyeceği için çok da fazla sıcak su kullanımını azaltın.
  • Riva Kuaför’den uçuşan saçlar için bir tavsiye: Dışarı çıktığınızda uçuşan ya da nemli havada kabaran saçlarınız varsa, el kreminizden yararlanabilirsiniz. El kreminde küçük bir parçayı avucunuza sürdükten sonra saçların kabaran bölgelerine yedirebilirsiniz. Bu sayede hem saçların kabarması geçer hem de saçlar daha parlak bir görünüme kavuşur. El kremleri içerisindeki E vitamini de saçı besleyici özelliktedir.

       Saç bakımı nasıl yapılır la ilgili daha farklı bilgiler alabileceğiniz size güzel tavsiyelerde bulunduğumuz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

       Önemli ; Piyasadaki ucuz ürünlerden uzak durunuz saçınızın sağlığı için kuaförünüze kesinlikle başvurunuz. Size verdiği tüyoları kulak ardı etmeyin.

Saç bakımı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak içinsizde Riva Kuaföre Danışın

İletişim İçin

3 + 3 =