Kuaför Salonu

kuafor salonu kuafor hizmetleri riva kuafor yasamkent ankara turkiye

Kuaför Salonu

Kuaför salonu, Öncelikle kadınlar için çok önemli bir yere sahip. Kadınların saçları ve ciltleri, güzelliklerini ön plana çıkaran en önemli yerlerdendir. Kuaför salonu harici birçok kadın evde kendi imkanlarıyla kişisel bakımlarını yapmak istemesine rağmen, sonuç genellikle amatör bir şekilde sonuçlanır. Kuaför salonları kişisel bakımda uzmanlaşan kişilerce yönetilip yürütüldüğü için sizin göremediğiniz en ufak detaylar dahi profesyonelce ele alınarak güzelliğin en ince detaylarına kadar işlenir. Şimdi bir kuaför salonunda olması ve olmaması gerekenler hakkında biraz bahsedelim dedik.

Kuaför Salonunda Kadınların Kuaförlerden Beklentileri

Bir kuaför salonuna her kadın aynı beklenti içerisinde gider. Öncelikle kuaför salonunda güzel olmak temel amaçtır. Ama her kuaför salonunda güzel olunabilir mi? Her kuaför salonu beklentileri karşılar mı?

Kadınlar üzerinde yapılan bir ankete göre kadınların kuaför salonunda beklentileri 5 ana başlıkta toplanıyor. Bunlar bakım listesi, konum, fiyat, kuaförün yeteneği ve temizliktir.

Saç Bakım Listesi:

Bir kuaför salonu yalnızca saç kesimi yapmaz, fön çekmez yada saç boyamaz. Bir kuaför salonu profesyonel olarak birçok güzellik seçeneği sunmak zorundadır. Kadınlar kuaför salonuna gittiklerinde o kuaförün hizmet verdiği bakım listesinin genişliğine dikkat ederler. Ayrıca bir kadın için en önemli olan şey saçının sağlığı ve bakımı.

Kuaförün Konumu :

Kadınlar genel olarak iş yerlerine ya da evlerine yakın kuaförleri tercih etseler de, aslında kuaförün iyi olmasına göre şehrin bir ucundaki kuaförü dahi tercih ederler. Böyle durumlarda öneriler önemlidir. Bir kadına yakın bir dostunun bir kuaförü önermesi önemlidir. Ama genel olarak kadınlar huzurlu, temiz, ve evlerine yada iş yerlerine yakın kuaförleri tercih ediyorlar.

Kuaförün Fiyatları:

Kuaförlerin fiyatı birçok profesyonel seçeneğe göre değişir. Kadınlar genelde kendilerini iyi tanıyan kuaförleri tercih ederler. Böyle durumda fiyatın önemi azalır. Ama haftanın en az 2 ya da 3 gününü kuaförde geçiren biri için fiyatın önemi de yadsınamaz.

Kuaförün Yeteneği:

Günümüzde çok pahalı kuaförlerin iyi kuaför olduğu gibi kanı olsa da, aslında birçok kadın, ünlü bir kuaförün en iyi kuaför olmadığını da bilir. Kuaförün iyi olup olmadığı kuaförün sizi ve saçınızı ne kadar tanıdığına bağlıdır. Birkaç defa ziyaret edilen ve çok iyi sonuç alınan bir kuaför, artık dünyanın en iyi kuaförü olur.

Kuaför de Temizlik:

İşte bu konu her kadının özel olarak dikkat ettiği durumdur. Temizlik bir kuaförde bakılan en önemli unsur olarak bilinir. Kuaför ne kadar iyi olursa olsun, kuaför salonu temiz ve hijyenik değilse, bir süre sonra başka kuaförler tercih edilmeye başlanır. Kuaför salonunun temiz olup olmadığını anlamak için, lavabolarına, havlularına, boya kaplarının temizliğine, yerde toz olup olmadığına, kılların etrafta olup olmadığına, saç taraklarına, saç fırçalarına, kuaförün giyimine ve genel temizliğe bakılır. Bunun dışında kuaförün de kendi kişisel bakımına özen gösteren biri olması arzulanır.

Kuaför de Olması Gerekenler

Riva Kuaför salonu gelişen teknolojiyi takip ederek bir kuaför salonunda olması gereken tüm özellikleri bünyesinde bulunduran bir kuruluştur. Riva kuaförün en önemli özelliği işinde uzman, profesyonel ve eğitimli bir ekiple hizmet vermesidir. Geniş bakım listesi, saç stilleri, boya ve erkek saç bölümü yanı sıra güzellik salonu ile kişisel bakım seçenekleriyle müşterilerine hizmet verir.

Riva kuaför kuaförlerinin başlıca özellikleri;

 • Güler yüzlü, çalışkan, profesyoneldir,
 • Kendisine gelen müşterilerini iyi tanır, onların isteklerini iyi bilir ve onlar için en iyi sonucu almak için çalışır. En iyi sonucu almak için gerekirse kendi doğru bildiklerini de uygular. Tavsiyelerle müşterilerini yönlendirmekten çekinmez.
 • Müşterilerine sosyal yönden destek verir. Güzellik ve bakımla ilgili gerekli bilgileri sabırla anlatmaktan çekinmez.
 • Mutlaka kendi kişisel bakımını ön planda tutar. İyi giyimlidir.
 • Dünyadaki trendleri takip eder, mutlaka teknolojik gelişmelerden haberdardır.
 • Her ay dünyanın en iyi firmalardan aldıkları eğitimler ile kendilerini geliştirirler.
 • Riva kuaförümüzde her daim en yeni ve en iyi ürünler kullanılır.

Riva kuaför salonundaki hizmetler;

 • Saç kesimi yapılır, saç sağlığı ele alınır,
 • Fön çekilir,
 • Dip Boyama gerçekleşir,
 • Renk değişimi ve renklendirme yapılır,
 • Cilt bakım uygulamaları yapılır,
 • Saçlara stil verilir,
 • Makyaj yapılır / kalıcı makyaj uygulanır
 • Kaş dizaynı ve kaş kontür gerçekleşir,
 • Manikür – pedikür ve ağda yapılır,
 • Tırnak tasarımı yapılır,
 • Perma uygulanır ve daha birçok sayamadığımız güzellik salonunda güzellik uygulamaları ve kişisel bakımlar da kuaför hizmetleri ele alınır. Bu kadar çok uygulamayı başarılı bir şekilde evde uygulamanın neredeyse imkanı yoktur.

Kuaför salonu hizmetleri için sizde randevu yada tüm sorularınız için bizimle iletişime geçiniz.

İletişim İçin

4 + 4 =

Bir önceki yazımız olan Saç Bakımı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Kişisel bakım, sac bakimi ve Saç Bakım hakkında bilgiler verilmektedir.